Selim Bayraktar, dönem dizisinin zorluklarını anlattı: Arkadaşımızın parmağı gidiyordu

Selim Bayraktar göz doktoruna geldiği Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı. Bayraktar, dizi sektörde dönem işi projelerinin diğer işlere göre en az beş kat daha zor olduğunu söyledi.

“YANLIŞ OTURSAYDIM TAKLA ATMIŞTIM”

Dönem işi aksiyon dizilerinde büyük risk ve zorlukların olduğunu söyleyen Bayraktar, geçen günlerde atlı çekilen bir sahnede kazanın eşiğinden döndüğünü anlatarak şöyle konuştu: Büyük konuşmayayım ama sanırım bir daha dönem dizisi yapmam. Ayrı bir zorluğu var kostümlerin ağırlığı var. Sahneler hep bir duman makinesi tarafından yapılıyor, hep sis ve duman içerisindesin. Geçen benim bindiğim atın tendonu zedelendi, ben biraz daha yanlış otursaydım takla atmıştım. Daha geçen Sinan arkadaşımız paramparça oldu. Sürekli antrenman yapmanız lazım, şimdi spora gideceğim. Egzersiz her dakika yapmanız lazım, ne kadar yorgun olursan ol uyanık kalman lazım. 

“KESİLEN PARMAĞI DİKTİLER”

Gerçek kılıçlarla idman yaparak sahne çektiklerini ve her zaman dublör kullanamadıklarını sözlerine ekleyen ünlü oyuncu, kamera arkasında yaşadıklarını, “Karşılıklı kılıç koreografisi yapıyoruz, o çekildiği anda sana gerçekten geliyor onu iyi karşılaman lazım, daha geçen ismini söylemeyeyim bir arkadaşımızın parmağı gidiyordu yani. Kesilen parmağı diktiler falan, ‘Bir daha da oynamam’ dedi. Kullandığımız kılıçlar gerçek” dedi.

“ÇARPI 5 ZORLUĞU VAR”

“Diğer dizilerde on yıl sonra yaşlanacaksan bu işte üç yıl sonra yaşlanıyorsun” diyen oyuncu şöyle devam etti:

Yani çarpı beş zorluğu var. Bütün gün duman almaktan mukuslarım şişmiş, faranjit olmuşum.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x