Sarıyer’deki İsveçli uyuşturucu çetesi çatışmasından “Kürt Tilkisi” lakaplı Rawa Majid çıktı

İstanbul Sarıyer‘de uyuşturucu ticareti yapan İsveç uyruklu çete üyeleri arasında çıkan bir kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı silahlı çatışmanın güvenlik kamera görüntülerinde saldırganların bir kişiye yere düşmesine rağmen ateş etmeye devam ettikleri görüldü. 6 ay önce de benzer bir çatışmanın yaşandığı bilinirken iki olayda da “Kürt Tilkisi” lakabıyla bilinen uyuşturucu çetesi liderinin adı geçti.

ÖLEN GENCİN BABASI İSVEÇLİ ÇETE REİSİNİ İŞARET ETMİŞTİ

Ayazağa Mahallesi, Hadım Koru Caddesi üzerinde bulunan bir kafede, 18 Mart Pazartesi saat 23.30 sıralarında meydana gelen olayda, İsveç vatandaşı 4 Türk arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Çatışmada, 26 yaşındaki Mazlum Ayrancı olay yerinde hayatını kaybetmiş, Umut Koyuncu (33) ise yaralanmıştı. Saldırganlar olaydan sonra kaçmışlardı.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, silahlı çatışmada hayatını kaybeden Mazlum Ayrancı’nın babası Tuncay Ayrancı, oğlunun İsveç’te ‘uyuşturucu kaçakçılığı ve cinayete teşebbüs’ suçlamasıyla aranan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan “Kürt Tilkisi” lakabıyla bilinen Rawa Majid ile husumetli olduğunu olayın onun azmettirmesiyle gerçekleştiğini söylemişti.

ÇATIŞMA ANLARI KAMERADA

Mazlum Ayrancı

BİR KİŞİ TUTUKLANDI

6 AY ÖNCE DE ÇATIŞMIŞLARDI

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x